DWOREK

Na terenie Folwarku mieści się nasza perełka – zabytkowy Dworek, którego historia sięga XIX w. Należał on do majątku rodziny Kuraszów, który wraz z przyległymi terenami rozciągał się od Dusznik, aż po Buk. Budynek Dworku został odnowiony ze szczególną dbałością o historyczne elementy, tak aby zachować niepowtarzalny klimat dawnych lat.

W jadalni znajdziecie piękny zabytkowy piec, który w chłodne deszczowe dni nadje ciepła wnętrzom Dworku. Drewniane, solidne drzwi wejściowe do salonów, ściany wypełnione oryginalną czerwoną cegłą oraz unikalna piwnica to tylko część historii, którą udało nam się przywrócić do życia.

Wnętrza Dworku wypełniają minimalistyczne elementy wystroju. Wszystko po to, aby nie przyćmić tego co najpiękniejsze. Mamy tu na przykład szafę z XIX wieku, której rozwiązania technologiczne mogą natchnąć nawet wybitnych projektantów. Jeżeli ktoś chciałby doświadczyć jak nasi przodkowie zgłębiali wiedzę w przeszłych stuleciach czy nauczyć się pisać za pomocą pióra i kałamarza – może zasiąść w ławce szkolnej, która „rosła wraz z dzieckiem”.

Na parterze budynku mieści się kuchnia, gabinet oraz dwie sale spotkań, gotowe przyjąć jednorazowo do 60 gości. W komfortowych apartamentach na piętrze dysponujemy 15 miejscami noclegowymi.

Ale Dworek to nie tylko wspaniale miejsce na rodzinne czy firmowe spotkania o wyjątkowej, domowej atmosferze. W podziemiach budynku zaprojektowano coś dla ciała oraz ducha. Mamy tu kameralną strefę SPA z sauną, mini grotę solną oraz gabinetem masażu, funkcjonalną siłownię oraz niewielką winiarnię w której można degustować najlepsze wina.

Przyziemie

  

 

1
2
3
4
5

Strefa SPA:

 1. Sauna
 2. Grota solna
 3. Gabinet
 4. Siłownia
 5. Winiarnia

Parter

  

 

1
2
3
4
4
 1. Kuchnia
 2. Gabinet
 3. Hol
 4. 2 sale 20-osobowe

Piętro

  

 

1
 
2
 
3
 1. Pokój czteroosobowy
 2.  
 3. Pokój trzyosobowy
 4.  
 5. Pokój pięcioosobowy
 6.