Dworek

Minimalistyczny dworek pod Poznaniem

Na terenie Folwarku mieści się nasza perełka – zabytkowy Dworek, którego historia sięga XIX w. Należał on do majątku rodziny Kuraszów, który wraz z przyległymi terenami nieopodal Poznania – od Dusznik aż po Buk.

Dworek został odnowiony ze szczególną dbałością o historyczne elementy, tak aby zachować niepowtarzalny klimat dawnych lat.

Wnętrza dworku

Minimalistyczny dworek pod Poznaniem został urządzony z myślą o poprzednich właścicielach. Wszystko po to, aby nie przyćmić tego co najpiękniejsze. Drewniane, solidne drzwi wejściowe do salonów, ściany wypełnione oryginalną czerwoną cegłą oraz unikalna piwnica to tylko część historii, którą udało nam się przywrócić do życia.

Zabytkowe wnętrza dworku mieszczą w sobie pozostałości po dawnych właścicielach, które nadają wiekowego klimatu dla obiektu.

W jadalni znajdziecie piękny zabytkowy piec, który w chłodne, deszczowe dni nadaje ciepła wnętrzom dworku. Mamy tu np. szafę z XIX wieku, której rozwiązania technologiczne mogą natchnąć nawet wybitnych projektantów. Jeżeli ktoś chciałby doświadczyć, jak nasi przodkowie zgłębiali wiedzę w przeszłych stuleciach czy nauczyć się pisać za pomocą pióra i kałamarza – może zasiąść w ławce szkolnej, która „rosła wraz z dzieckiem”.

Na parterze budynku znajdują się:

– w pełni wyposażona kuchnia, z lodówką, piekarnikiem i ekspresem do kawy oraz innymi niezbędnymi urządzeniami, dzięki którym można przyrządzić sobie posiłek,

gabinet z piękną, zabytkową szafą, idealny na spotkania biznesowe,

dwie sale: ceglaną i kominkową, na przyjęcia okolicznościowe, jak chrzciny, komunie, spotkania dla firm, skłonne razem pomieścić do 60 osób. Układ stołów w salach jest wcześniej ustalany z gośćmi, możliwe jest ustawienie stołów prostokątnych i okrągłych.

Na piętrze budynku do dyspozycji gości oddajemy 15 miejsc noclegowych w 3 apartamentach, każdy z łazienką.

Podziemia dworku kryją w sobie niemałe atrakcje dla ducha i ciała, takie jak, siłownia, winiarnia, zakątek solny i sauna.

Zarezerwuj teraz!

Rozkład pomieszczeń w dworku

Zabytkowa winnica w folwarku matecznik

ceglana piwnica

SAUNA
GROTA SOLNA
WINIARNIA
SIŁOWNIA
STREFA CARDIO
MASAŻ
Stary komplet mebli w królewskim stylu

PARTER

HOL
2 SALE
BIURO
KUCHNIA
TOALETY
Łóżka z białą pościelą i fotele

PIĘTRO

3 APARTAMENTY MOGĄCE POMIEŚCIĆ DO 15 BLISKICH OSÓB

Zarezerwuj teraz!

przykładowe rozmieszczenie stołów na chrzciny bądź komunie
Sauna fińska w zabytkowym dworku
Siłownia w zabytkowej piwnicy

sauna

Łaźnia fińska, którą rozgrzać można nawet do 110°C.

rollmasaż

W pełni wyposażona siłownia ze strefą cardio.

grota solna

Zrelaksuj się na leżaku w otoczeniu płynącej w naczyniach solanki. Czyste powietrze odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób.

Zarezerwuj teraz!