O nas

o nas

Jeśli chcesz wiedzieć o nas więcej,
jesteś we właściwym miejscu.
Poznaj naszą historię!

Matecznik

Twoje miejsce poza miastem.

Bądź EKO

Oddaj się w ręce natury.

Zwolnij

Tu czas płynie inaczej.

Historia Folwarku

Mało kto wie, że w gminie Duszniki, około 30 km na zachód od Poznania, znajduje się miejsce, które kilkaset lat temu mógł odwiedzać nawet sam Mieszko I.

Wczesnośredniowieczny gród Sędzinko-Zalesie (jeden z czterech odkrytych z tamtego okresu), można wiązać z okresem plemiennym między  VIII a X wiekiem. Pełnił on rolę centrum, któremu podporządkowana była ludność otaczających go osad. Do dzisiaj gród stanowi jeden z najcenniejszych zabytków gminy, również dzięki zachowanym wałom grodowym o wysokości ok. 5 metrów na całym obwodzie.

To właśnie tutaj, nieopodal pierwszej osady naszych przodków, powstał malowniczy obiekt natchniony przez tradycję, naturę i marzenia. Folwark Matecznik to miejsce gdzie można na chwile się zatrzymać, spędzić czas z tymi którzy są dla nas ważni i pooddychać świeżym powietrzem, z dala od zgiełku wielkich miast. Nie mamy telewizorów, staramy się nie używać internetu i żyć w zgodzie z naturą. Chcielibyśmy, abyście poczuli ten stan, kiedy dzień można zacząć popijając kawę przy dźwięku śpiewu ptaków, popołudniami biegać bosymi stopami po trawie, a wieczorami wpatrywać się w najpiękniejszy skrawek bezchmurnego nieba z milionem gwiazd. Czekamy tutaj na Ciebie.
Do zobaczenia!

Dworek na Wesele z Zewnątrz
Zabytkowy dworek koło Poznania od frontu

Nasze atrakcje

Wędkarstwo

piłka nożna

siatkówka

rowery

plac zabaw

nordic walking

minigolf

chillout

joga

grill

boule

gry planszowe

Obserwuj Folwark na social media